“Fizjoterapia: Kiedy nie można dodać dni do swojego życia, trzeba dodać życia swoim dniom”.

Anne-Dauphine Julliand

masaż
suche igłowanie
kinesiology taping
terapia manualna
terapia stawów skroniowo-żuchwowych (m.in. bruksizm)
Dziecko siedzi na piłce (Thera Band koloru czerwonego) przy drabinkach a obok klęczy fizjoterapeutka Karolina Mierzejewska wykonująca terapię u dziecka.

Rehabilitacja dzieci

  • rehabilitacja NTD Bobath, NTD Bobath Baby 👶🏼👧🏼 i diagnostyka Wzorców Globalnych według Metody Prechtla,
  • zajęcia korekcyjne wad postawy indywidualne m.in. skrzywienia boczne kręgosłupa (skoliozy), zaburzenia kifozy piersiowej i lordozy szyjnej oraz lędźwiowej, kolan koślawych i szpotawych, wady stóp.

Rehabilitacja po zabiegach operacyjnych:

  • ortopedycznych,
  • chirurgii ręki,
  • mobilizacji blizn pooperacyjnych m.in. po cesarskim cięciu, operacjach chirurgicznych (np. usunięciu: tarczycy- tyroidektomii, wyrostka robaczkowego-appendektomii; woreczka żółciowego- cholecystektomii; operacjach jelit),
  • onkologicznych,
  • neurochirurgicznych.
Aplikacja drenażowa Kinesiology Taping aplikacja drenażowa wykonana przez fizjoterapeutę u pacjentki po skręceniu stawu skokowego.
Fizjoterapeutka Karolina Mierzejewska wykonuje ćwiczenia wzmacniające mięśnie grzbietu za pomocą taśm Thera-Band u pacjentki ze skoliozą.

Ćwiczenia ogólnousprawniające

  • przygotowanie motoryczne do aktywności fizycznej po urazach (trening personalny),
  • stretching (rozciąganie) z elementami jogi,
  • zdrowy kręgosłup.

Terapia Przezskórnej Elektrolizy EPTE ®

nowoczesna zabieg rehabilitacyjny wykorzystywany w leczeniu tendinopatii. Przezskórna elektroliza jest szybkim, skutecznym zabiegiem, wywołującym minimalny ból dla pacjenta, skraca czas regeneracji i minimalizuje koszty leczenia. EPTE ® jest pierwszym urządzeniem do elektrolizy posiadające oznakowanie CE.
Elektroliza przezskórna polega na zastosowaniu modulowanego prądu elektrycznego bezpośrednio na uszkodzoną tkance miękką, za pomocą igły do akupunktury, wywołującego regenerację tkanki. Za pomocą tej terapii dochodzi do aktywacji pierwszej fazy regeneracji tkanki miękkiej, która została zatrzymana we wszystkich tendinopatiach. Za pomocą modulatora intensywności EPTE ® (μA / cm2) dochodzi do niszczenia zdegenerowanej tkanki i wznawiania naturalnych procesów zaplych potrzebnych do regeneracji w prawidłową zdrową tkankę. Mikroprądy o małej intensywności zwykle nie są odczuwalne przez pacjenta. Skuteczność terapii prawie 100% i dzięki temu szybki powrót do zdrowia.
Przezskórna terapia elektrolityczna jest skuteczna w leczeniu tendinopatii u wszystkich typów chorych od sportowców na światowym poziomie do osób z typowymi urazami z przeciążenia.