Zdjecie przedtsawia rękę osteopaty Andrzeja Szwajlika w trakcie wykonywania technik osteopatycznych na jamie brzusznej dziecka, niemowlęcia. Osteopatyczna technika na kolki jelitowe u dzieci oraz zaparcia, nadmierne ulewanie.

Osteopatia

Osteopatia

Medycyna osteopatyczna istnieje od ponad 100 lat i stanowi idealne uzupełnienie medycyny klasycznej. W osteopatii do pacjenta podchodzi się całościowo (holistycznie) z tego względu badanie osteopatyczne nie może koncentrować się wyłącznie na jednej części ciała, gdyż przyczyna i skutek naszego bólu może znajdować się w zupełnie innej części organizmu.

Osteopata wykorzystuje wiedzę i diagnostykę kliniczną w celu zlokalizowania pierwotnej przyczyny dysfunkcji organizmu człowieka i zaplanowania odpowiedniego postępowania leczniczego.

Filozofia osteopatii opiera się na:

 • organizm stanowi integralną całość,
 • budowa ciała i procesy w nim zachodzące są wzajemnie powiązane,
 • organizm posiada zdolność do autoregulacji, samoleczenia i utrzymania równowagi (homeostazy) organizmu.

WEDŁUG TWÓRCY OSTEOPATII A.T. STILL’A, CIAŁO LUDZKIE MA NATURALNĄ ZDOLNOŚĆ DO SAMOLECZENIA, JEŻELI JEST ONO ODPOWIEDNIO POBUDZONE.

Podstawą pracy osteopaty stanowi właściwa diagnoza pacjenta, rozległa wiedza z anatomii w tym anatomii palpacyjnej oraz z fizjologii i patofizjologii.

Osteopata Andrzej Szwajlik wykonuje rehabilitacje osteopatyczna na niemowlęciu, dziecku. Najlepszy osteopata w Szczecinie Andrzej Szwajlik.

Osteopata Szczecin Andrzej Szwajlik

Technika wisceralna (osteopatyczna) na jamie brzusznej na mobilizacje krezki jelitowej u pacjentki. Osteopata Andrzej Szwajlik.

Osteopatie wykorzystuje się do leczenia osób w różnym wieku:

 • u dzieci, kobiet w ciąży, sportowców, ludzi w średnim wieku jak i seniorów w celu zwalczania równych dolegliwości tj.:
 • bóle: kręgosłupa, głowy, mięśni i stawów,
 • urazy i stany pourazowe,
 • stany pooperacyjne,
 • zastoje limfatyczne,
 • zaburzenia trzewne,
 • ginekologiczne: bóle u kobiet w ciąży po wykluczeniu przyczyn położniczych, przygotowanie do porodu, niediagnozowane bóle w okolicy miednicy imitujące problemy ginekologiczne wykluczone przez lekarza ginekologa, bolesne miesiączkowanie,
 • u dzieci: kolki, zaburzenia snu, asymetrie, zaburzenia napięcia mięśniowego, zaburzenia rozwojowe oraz postawy ciała.

Leczenie osteopatyczne u dzieci i matek po ciężkich porodach naturalnych, a także po cesarskim cięciu.

Odpowiednie leczenie osteopatyczne jest metodą nieinwazyjną, bardzo bezpieczną oraz skuteczną. Osteopatia jest idealną metodą dla dzieci, a także kobiet w ciąży, które dzięki terapii manualnej łatwiej mogą przygotować swoje ciało do porodu w sposób bezpieczny, łagodny i bezbolesny.

Osteopata Andrzej Szwajlik trzyma dłoń niemowlęcia, dziecka w trakiec wykonywania technik osteopatycznych w rehabilitacji ręki, dłoni.