terapia-osteopatyczna-refluks osteopat-w-pracy leczenie-naturalne-refluks

Refluks żołądkowo-przełykowy

Refluks żołądkowo-przełykowy u niemowląt

Jest powszechnym problemem, który może być nie tylko źródłem dyskomfortu dla dziecka, ale również dla jego rodziców. Często jest wynikiem niedojrzałości układu pokarmowego, szczególnie zwieracza dolnej części przełyku, co prowadzi do cofania się zawartości żołądka do przełyku i poza niego. Oprócz standardowych metod leczenia, takich jak modyfikacje diety czy pozycji podczas karmienia, coraz większą popularność zdobywa terapia osteopatyczna, która oferuje holistyczne podejście do leczenia.
Osteopatia skupia się na manualnym leczeniu ciała, mając na celu poprawę jego funkcjonowania przez łagodzenie napięć i dysfunkcji strukturalnych. W przypadku niemowląt z refluksem żołądkowo-przełykowym, osteopata może pracować nad redukcją napięć w obrębie przełyku, żołądka i innych obszarów przewodu pokarmowego. Takie działanie ma na celu wspomaganie prawidłowego funkcjonowania zwieracza dolnej części przełyku, co może przyczynić się do zmniejszenia objawów refluksu.

terapia-osteopatyczna-refluks osteopat-w-pracy leczenie-naturalne-refluks

Dodatkowo, osteopatia może pomóc w regulacji funkcjonowania nerwu błędnego, który odgrywa kluczową rolę w procesach trawiennych. Stabilizacja jego działania przez osteopatię może wpłynąć na poprawę motoryki przewodu pokarmowego, co z kolei może przyczynić się do zmniejszenia objawów refluksu.
Warto pamiętać, że każde działanie terapeutyczne, w tym osteopatia, powinno być przeprowadzone przez wykwalifikowanego specjalistę i najlepiej skonsultowane z pediatrą dziecka. Choć osteopatia może być cennym uzupełnieniem standardowego leczenia refluksu u niemowląt, nie zastępuje ona konsultacji medycznych ani zaleceń lekarza.

🔵 Osteomedyk.pl – Refluks żołądkowo-przełykowy u niemowlaka – objawy i leczenie
🔵 Akademiaosteopatii.pl – Refluks Żołądkowo-Przełykowy u Niemowląt
🔵 Kotlorz.pl – OKIEM OSTEOPATII – Refluks
🔵 Dobra-mama.pl – Ulewanie a refluks – okiem osteopaty

Zapraszamy dzieci i dorosłych do OSTEO Szwajlik Gabinetów medycznych do naszego wybitnego ortopedy Pana Andrzeja Szwajlik.